Yeni Kredi Notu

Yeni Kredi Notu Nedir? 

Kişilerin bankalar üzerinden yaptıkları belirli işlemler ile kredi notu oluşumu gerçekleşmektedir. Yapılan olumsuz kullanımlar kredi notu üzerinden düşürücü etki yaratmaktadır. Kredi notu düşen bireyler pek çok durum ile notunu yükseltebilmektedir. yeni kredi notu üzerinden yapılan işlemler notun yükselmesinde faydalı olacaktır. Kredi notunu etkileyen belirli durumlardan kaçınılması yeni oluşan kredi notu için etkili bir durum olacaktır. Kredi notunun düşmesi ve yeniden oluşmasını gerektiren durumlar içerisinde en önemli not belirleyici etken kredi ve kredi kartı ödemelerinin zamanında yapılmamasıdır. 

 Yeni Kredi Notunu Etkileyen Durumlar 

  Kredi notunu etkileyen durumlar üzerinde durulması ile belirli bir süreç sonrasında kredi notu yükselecektir. Kredi notu içerisinde en riskli kredi notu 1 ile 699 puan arasında kırmızı olarak nitelendirilen not olmaktadır. yeni kredi notu kırmızı alan içerisinde bulunmaktadır. Yeni oluşan en riskli ortalamaya sahip kredi notunun yükselmesi için belirli durumlar sağlanmalıdır. Öncelikle ödeme tarihlerinin gelire göre ayarlanması banka üzerinden talep edilebilmektedir. 

  Mevcut kredi borçlarının durumu da kredi notunun yükselmesine engeldir. Bulunan mevcut tüm kredi borçlarının bir kredi üzerinde toplanması da ödemeler ve notun yükselmesi için etkili olacaktır. Ödemelerin düzenli ve gününde yapılması kredi notunu etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Kredi notunun düzeltilmesi ve puanın yükselmesi için ise düşük limitli bir kredi kartının düzenli kullanılması da etkili olacaktır. Belirtilen durumların kullanımı üzerinden belirli bir süre sonrasında kredi notu yeni oluşan kredi notu üzerinden yükselecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir