Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

       İdeal kredi notuna sahip olmayan banka müşterileri, bu konuda hangi bankalara başvurarak, olumlu yanıt alabileceklerini sürekli olarak sorgularlar. Bu durumda bankalar, kendilerini güvenceye alabilmek adına genel olarak ret cevabı veriyorlar, Ancak belli şartlarda, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da yok değil.

  Maaş Hesabının Olduğu Banka

             Bir kimsenin maaş hesabının olduğu banka, her zaman kredi konusunda daha avantajlıdır. Çünkü bu banka, verdiği kredi ödenmediği takdirde güvence olarak müşterinin maaşını görmektedir. Bu bilgiden yola çıkarak, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında maaş müşterisi olduğunuz banka, en yüksek ihtimali sunan bankadır. Eğer maaş PTT şubelerinden alınıyorsa, bu durumda PTT şubelerinin de kredi kullandırdığı bilinmelidir.


  Esnek Koşulları Olan Bankalar

             Bankaların koşulları ve kuralları genellikle aynıdır. Ve hepsi de müşterilerine kredi kullandırmak için kredi notunu esas alırlar. Ancak bazı bankalar, kimi durumlarda bu kuralların dışına çıkabiliyor. Kredi notu konusunda herhangi bir yasal sürece düşmemiş olan müşterilerin bu konuda daha şanslı olduğu söylenebilir. Bu tür müşterilere bir kefil talebinde bulunarak kredi veren bankalar var. Eğer kefil bulunamıyorsa, bu halde bazı malların borç bitimine kadar ipotek edilmesi de mümkün olabiliyor. Tamamen internet şubeleri üzerinden çalışan Bank Pozitif, bu bankalara örnek gösterilebilir. Ayrıca Fibabanka’da gayet esnek koşullarda kredi kullandıran bir banka olarak biliniyor. Ancak bu konunun en kesin çözümü, en kısa sürede kredi notunu yükseltmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir